KONST / Litografier / Färglitografi 15286270
nr 1528 6270
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Maria Boczewska (f. 1940). Signerad, numrerad 94/360, "över söders takåsar". Färglitografi, bildmått: 19x21 cm, yttermått inklusive ram: 40x40 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 20 mars 2023
kl 18:36:20
300 kr
350 kr
400 kr
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska